به امواج متمرکز فرا صوت که شدت بسیار بالایی دارند هایفو می گویند. هایفوتراپی در واقع درمان لیفت کردن و جوان کننده پوست است که عمدتا برای گردن و پوست صورت استفاده می شود برای اطلاعات بیشتر لطفا تا انتها متن را مطالعه نمایید.

هایفوتراپی صورت

هایفو همانند سونوگرافی از امواج فرا صوت استفاده می شود. در این نوع روش، درمان به طور کامل غیر تهاجمی است و فقط با افزایش تولید کلاژن و تحریک در لایه های پوست که عمیقا ،سبب بازسازی سلول های صدمه دیده و رشد سلول های جدید می شود. این روش درمان در برخی موارد، لیفت سرپایی صورت نامیده می شود .زیرا روند درمان در این نوع درمان، کاملا سریع و بدون احساس درد و دوره نقاهت است. امواج هایفو تراپی با نفوذ کردن در لایه های عمیق پوست و گرمای به دست آمده از این این فرآیند و با ایجاد صدمه کنترل شده به سلول های پیر، سبب تحریک تولید کلاژن ،در ناحیه پوست می شود. که به اصطلاح به این روش، نئوکلاژنس هم می گویند. روند کلاژن سازی،  سبب سفت شدن پوست های شل شده ی قبلی می شود و موجب می شود فرد پوستی شاداب تر سفت تر و بدون چروک داشته باشد. هایفوتراپی در واقع در سال2009 از طرف سازمان دارو و غذای ایالات متحدهfda با کاربرد لیفت ابرو مورد تایید قرار گرفته است. در سال 2014 این سازمان، استفاده هایفوتراپی را برای از بین بردن خطوط و چروک در ناحیه ی گردن و بالای سینه را نیز تایید کرده است.

هایفوتراپی چه مزایایی دارد؟

برخی از مزایای هایفوتراپی عبارت است از

باعث لیفتینگ گونه ها و ابروها می شود.

سبب کمتر شدن چین و چروک  می شود و پوست جوان تر وصاف تر می شود.

باعث لیفت وسفت شدن پوست می شود.

خطوط چین چروک در ناحیه بالای سینه و گردن را از بین می برد. می توان مناطق مختلفی را با هایفوتراپی ،درمان 4 بعدی کرد. بعضی از مناطقی که با روش هایفوتراپی قابل درمان است، در لیست زیر ذکر شده است. نا گفته نماند که این لیست، کامل نیست.

نقاط صورت به طور کامل

ناحیه پیشانی

ابرو ها

غبغب و چانه

کلاغی و گردن

افتادگی پوست

هایفوتراپی چه مزایایی دارد؟

همچنین بخوانید : تزریق چربی به صورت

آیا هایفوتراپی درد دارد؟

خیر هایفو تراپی اصلا دردی به همراه ندارد. و بلافاصله انرژی که از موج های متمرکز فرا صوت شدید به پوست بر خورد می کند. شما تنها مقدار کمی از این انرژی را در عمق پوست خود حس می کنید، و این انرژی نتیجه شروع روند کلاژن سازی است. بیشتر افرادی که هایفوتراپی انجام می دهند، فقط سوزن ،سوزن شدن و گرمای اندکی را احساس می کنند. در هر صورت این حس درد موقتی است و تنها حین درمان وجود دارد. بعضی از افراد مراجعه کننده قبل از شروع درمان ضمن کاهش هر نوع ناراحتی، قرص پاراستامول استفاده می کنند، در حالیکه این امر اصلا الزامی نیست.

آیا هایفوتراپی درد دارد؟

همچنین بخوانید : تزریق بوتاکس مشهد

اقدامات لازم قبل از انجام هایفوتراپی

پوست هایی که در ارتباط مستقیم با تابش خورشید قرار می گیرند و دچار سوختگی افتاب می شود و یا اخیرا برنزه شده اند،  را نمی توان هایفوتراپی کرد. همچنین نباید هیچ گونه مواد شیمیایی بر روی پوست استفاده شود، زیرا که این نوع مواد درمان پوست را مختل میکنند. همچنین اگر آنتی بیوتیک استفاده می کنید، قبل از انجام هایفوتراپی ،مصرف دارو ها را متوقف کنید زیرا این نوع دارو، حساسیت پوست شما را بیشتر می کند. در صورتی که مجبور به مصرف آنتی بیوتیک هستید، باید جلسه درمان خود را برای 2 هفته پس از دوره استفاده دارو برنامه ریزی کنید. روند لیفت صورت یا هایفوتراپی، کاملا موثر و بی خطر بوده است و در هر جلسه درمان، 30 الی 90 دقیقه زمان می برد. برخی پروتکل های خاصی وجود دارد که مراجعه کننده ها و جراحان قبل از شروع درمان می بایست رعایت کنند. کسانی که برای انجام هایفوتراپی مراجعه می کنند، تب و یا تبخال نداشته باشند زیرا بروز چنین مورد هایی درمان را مختل می کند.

روز هایفوتراپی چه کاری نباید انجام داد ؟

روزی که قرار است هایفوتراپی انجام شود نباید از مرطوب کننده استفاده کنید. آرایش نکنید. فقط در صورتی برای درمان هایفوتراپی مراجعه کنید که بیماری پوستی نداشته اید. بهتر هست کمی زودتر در مرکز درمانی حاضر شوید تا هیچ استرسی نداشته باشید. هر چند هیچ دلیلی برای ترس و اظطراب وجود ندارد. بعضی از افراد به خاطر استرس درمان، دچار اظطراب می شوند. در این موارد باید قبل از شروع روند درمان، دارو ضد اظطراب استفاده کنید. اما دقت شود که در صورت استفاده دارو های ضد اظطراب وجود شخص دیگری همراه شما الزامی است.

نحوه لیفت کردن صورت با روش هایفوتراپی

در مراحل درمان، پزشک ناحیه مورد نظر را با ژل خنک کننده تمیز می کند. و با استفاده دستگاهی هایفو تراپی ،از فاصله ی نه چندان دور، امواج فرا صوت را بر روی پوست اعمال می کند. در حالی که فاصله پوست و دستگاه کم است، امواج فرا صوت شدیدا، به عمق لایه های پوست و بافت نفوذ می کند. گرمای بدست آمده از این امواج، در لایه های پوست، روند کلاژن سازی را تحریک میکند. در مقایسه با دیگر روش های زیبایی، هایفوتراپی به آماده سازی خاصی احتیاج ندارد. همچنین در این روش درمان هیچ دوره ی نقاهتی وجود ندارد و فرد پس از انجام هایفوتراپی می تواند، به فعالیت های خود ادامه دهد.

هایفوتراپی چند جلسه درمان دارد؟

اکثر افراد مراجعه کننده، فقط به یک جلسه درمان نیاز دارند. با توجه به عواملی همچون میزان شل بودن و افتاده بودن  پوست . اما برخی از افراد پس از گذشت 9 الی 12 ماه، برای درمان تکمیلی، یک جلسه دیگر هایفوتراپی باید مراجعه کنند. نتیجه هایفوتراپی، و تاثیرات مثبت آن را می توان پس از گدشت 12 هفته رویت کرد. در بعضی موارد، این نتیجه ها با گذشت 6 ماه ظاهر میشود.

هایفوتراپی چند جلسه درمان دارد؟

همچنین بخوانید : لیفت شقیقه مشهد

چند مورد از مراقبت های پس از انجام هایفو تراپی کدام اند؟

از کرم های ضد آفتاب استفاده کنید.

از مرطوب کننده استفاده کنید.

در معرض نورو تابش خورشید قرار نگیرید.

مشروبات الکی مصرف نکنید.

پوست خود را خارش ندهید.

بیشتر آب مصرف کنید.

با آب داغ دوش نگیرید.

از ورزش های سنگین تا 5 روز پس از درمان خودداری کنید.

سخن پایانی در هایفوتراپی صورت مشهد

نتیجه می گیریم که برای کسانی که شل شدگی و افتاده شدن صورتشان، متوسط است انجام روش هایفوگرافی در درمان بسیار تاثیر گذار است. هایفوتراپی پوست شما را بهبود می بخشد و خطوط عمیق و چین و چروک های صورت را برطرف می کند.

سوالات متداول

این روش نقاهت خاصی ندارد و درد آن هم کاملا قابل کنترل هست
هر جلسه هایفوتراپی صورت بین 60 تا 90 دقیقه زمان می برد
جدیدترین ها